„O taneční byl opět obrovský zájem a mě to těší. Když poslouchám kolegy z jiných měst, tak říkají, že takový velký zájem nemají. Je vidět, že v Klatovech je dlouhá tradice a mladí se stále chtějí učit tance, což je pro mě příjemný fakt,“ uvedla ředitelka Městského kulturního střediska v Klatovech Věra Schmidová.

Kurzy se kvůli počtu tanečníků konají ve dvou časech, od 17 a od 20 hodin. Na všechny se ale bohužel nedostalo, zájem převyšoval kapacity. „Odmítali jsme hlavně zájemce, kteří chtěli chodit od 20 hodin, tam byl velký přetlak. Nabízeli jsme 17. hodinu, ale ne všichni tam mohli z časových důvodů jít. Bohužel jsme nemohli brát všechny, maximum bylo 44 párů na jeden kurz. Museli jsme pohlížet na to, aby se všichni na parket vešli a měli také dostatek prostoru pro výuku tance,“ vysvětlila ředitelka.

Taneční opět vede Evžen Krejčík se svou manželkou z taneční školy Krejčík. Jde již o 11. sezonu tanečních v této spolupráci.

Na taneční se většinou přihlásily již domluvené páry, což příliš Krejčík neuznává. Jeho vizí je, aby se na tanečních lidé poznávali a vyzkoušeli si tanec s více partnery.