„Soutěž je určena pro žáky čtvrtých až sedmých tříd základních škol, kteří si na osmi pracovištích ověřují schopnosti z civilní ochrany, protipožární ochrany a svoje znalosti první pomoci,“ informoval Josef Dlesk z Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje v Klatovech. „Soutěž je náročná, ale příliš dlouho jsme se nepřipravovali,“ svěřila se 11letá Kristýna Panušková ze ZŠ Pačejov, kterou jsme zastihli nad populární „Andulou“.

Z prvenství se nakonec radovaly děti z druhého družstva ZŠ Pačejov, druhé bylo 2. družstvo Šafránkovy ZŠ Nalžovské Hory a třetí 1. družstvo ZŠ Horažďovice Blatenská ulice.

V Horažďovicích se ale jen nesoutěžilo, pořadatelé akci využili k propagaci Integrovaného záchranného systému. K vidění tak byli zdravotničtí záchranáři, svoje umění ukázali hasiči a prezentovali se i policisté, kteří dětem předvedli ukázky zadržení pachatele, výcviku psů a mnohé další. Velký zájem byl o zbraně a výstroj policie. Tu si vyzkoušel i Vítek Mach z Mateřské školy Na Paloučku Horažďovice. „Chtěl bych být policajt, protože mají samopaly a pistole,“ svěřil se.