„Je to naštěstí pořád s Emilem. Myslel jsem si před Vánoci, že už to bude za Emila, ale naštěstí jsem se z infarktu vymarodil, takže jsem tady v plné síle. Jsem rád, že přišli staří kamarádi, že se nejen svezeme ale i pobavíme,“ řekl Emil Kintzl, který závod vymyslel.

Součástí byl sjezd v kategoriích ženy muži, kteří se ještě dělili dle toho, zda měli vázání s volnou patou či Kandahár. „Po závodu jsme udělali společný sjezd a pak přišlo na řadu vyhlášení výsledků. Pro nejlepší byly připraveny ceny od sponzorů, kterým děkujeme za podporu,“ sdělil Kintzl.

Důvod, proč se tento sjezd začal konat, byl jednoduchý. „Lyžaři z písecké župy dělají už léta pochod na běžkách z Kvildy na Horskou Kvildu a tak jsem si řekl, že uděláme něco také, ale pro ty, kteří naopak jezdí rádi z kopečka. Jsme rádi, že se akce daří, lidem se líbí a přicházejí i noví závodníci,“ zakončil Kintzl.

Mezi jezdci byli mladí, ale i ti dříve narození. Mezi nimi byl i František Švehla ze Zadova, který má doma hned několik starých lyží. „Nic moc se mi nejelo, už jsem to neměl dlouhá léta na nohou. Lyže mám ještě jako památku na 70. léta. Mám doma ještě schované troje. Nejezdím na nich, jen na podobných akcích jako je tady. Znám se s Emilem, tak jsem přijel,“ řekl Švehla.