„Letos je u nás 14. ročník Pošumavské hasičské ligy a třináctý ročník soutěže O habartický soudek. Habartický soudek je tradiční putovní pohár, na který se vždy napíše vítěz kola a ten ho pak má celý rok u sebe," uvedl velitel SDH Habartice Karel Strnad.

První kolo požárního útoku se započítávalo do Pošumavské hasičské ligy a druhé kolo bylo soutěží o soudek. „O habartický soudek bojuje šest družstev mužů a čtyři družstva žen. Cenou za nejrychlejší útok mužů je sud piva a putovní pohár a u žen litrovku alkoholu," dodal Strnad.

I letos se bude snažit družstvo žen z Pačejova obhájit loňské první místo v Pošumavské hasičské lize. Mezi muži v lize zvítězilo družstvo z Petrovic u Měčína. Ani jednomu z družstev se však v prvním kole nevedlo. První místo si vybojovaly ženy z Nýrska, druhé z Rozsedel a třetí ze Štěpánovic. U mužů si zlato odnesla Hadrava, stříbro Velenovy 1 a bronz Neznašovy.

V soutěži O habartický soudek vyhrálo družstvo z Velenov 1, na druhém místě byly Rozsedly a na třetím Střeziměř. Lahev na posilněnou si odvezly ženy z Nýrska, které porazily druhé Rozsedly, po kterých se umístily Štěpánovice.