Slavnostní předání repasovaného zásahového automobilu měli Pačejovští na programu v sobotu 19. května, nechybělo ani požehnání auta od pačejovského faráře Stanislava Bušty.

Kompletní repase auta přišla na 1,48 milionu korun, z toho 780 tisíc korun hradila obec z rozpočtu. „Za sedmisettisícovou dotaci děkujeme Plzeňskému kraji,“ uvedl starosta Pačejova Jan Vavřička.

Opravu auta pačejovští hasiči přivítali. „Tatru máme u sboru od roku 2005, původně sloužila u podnikových hasičů Transgasu v kompresní stanici u Strážovic. Do loňského podzimu jsme ji měli v původním stavu, při repasi nám firma udělala novou nástavbu, novou nádrž, vše, co bylo zapotřebí, přece jen už je to babička. A samozřejmě jsme za to rádi, obec nám vychází vstříc,“ pochvaloval si velitel pačejovských hasičů Pavel Kouba, který převzal od starosty obce symbolický klíč k vozidlu pojmenovanému pačejovskými hasiči Matěj.

Podle pačejovského starosty si tamní hasiči podporu obce zaslouží. „Hasiči jsou pravou rukou starosty. Když je něco potřeba, nastane nějaký problém a starosta se nemá na koho obrátit, jsou pro něj nejbližším partnerem. Pačejovský sbor, který má zásahovou jednotku JPO III, je z našich tří sborů největší a je velice aktivní. Hasiči dělají brigády, úklidy, sázejí stromky, udělají vše, co je potřeba,“ vyzdvihl Vavřička.

Obec Pačejov podporuje ovšem i své dva menší sbory; hasičům ve Velešicích i ve Strážovicích nechala nedávno opravit hasičské zbrojnice. „V obou vesnicích jsou hasiči v podstatě jedinými spolky, takže na jejich bedrech je veškerá organizace tamního společenského a kulturního života,“ doplnil Vavřička.

Vyhlášení výsledků Běhu na Kašperk 2018. Zleva Tomáš Dolejš, Lukáš Holeček, Jakub Jelínek a Martin Šimurda.
Kašperskohorské běhy měly tradiční vítěze