Dodal, že příchozí mohli zhlédnout zhruba tři sta rostlin. „Máme tu miniaturky z pouště v Chile, kde prší jednou za pět, deset let. Máme tu i Echinocactus grusonii, u něhož trvá třicet, čtyřicet, ale i padesát let, než začne kvést,“ uvedl Musil. Součástí výstavy byla i akce pro děti. Každé, které namalovalo kaktus, si ho mohlo zdarma odnést.

Na rozdíl od kaktusů ke klatovské pouti již neodmyslitelně patří výstava tamních slavných karafiátů. Letos rozkvetly právě na pouť, a tak bylo na co se dívat. Pokud jste výstavu nestihli, nezoufejte, otevřeno bude až do 19. července.

V letním kině se od soboty rozezněly heligonky, které rovněž přilákaly i přes počáteční nepřízeň počasí mnoho svých příznivců. „Program navštívilo několik stovek diváků. Akci opět oživili přespolní hosté, letos to byla kapela Třehusk, poberounská hudební skupina, která ve stylových kostýmech zahrála oblíbené staropražské písničky. Představily se stálé kapely našeho programu jako jsou třeba Kůrovci, Obšuka nebo Mrákovští heligonkáři a Staropražský pouťový orchestr Štreka PPOSPO , ale snažíme se dat možnost i mladé nastupující generaci, jako jsou například sourozenci Matějkovi, Honza Čermák a vynikající Ondra Římek,“ uvedla za pořadatele Barbora Bergmanová. Přespolními hosty letos byli také Písečtí blonďáci nebo Jiří Homolka a oblíbená Toulavá kapela. „Podle ohlasu návštěvníků milovníků heligonek považujeme letošní ročník Klatovské pouťové heligonky za úspěšný,“ dodala Bergmanová.