O křeslo v novém krajském zastupitelstvu usiluje z Klatovska 79 kandidátů ze 16 stran. V dosavadním zastupitelstvu má Klatovsko šest křesel. V roce 2012 je získali Jan Buriánek (ODS) z Horažďovic, Igor Jakubčík (ČSSD) z Klatov, Jaroslav Rehák (KSČM) z Točníka, Rudolf Salvetr (ODS) z Klatov, Milena Stárková (ČSSD) ze Sušice a Karel Šidlo (KSČM) z Bezděkova. Pět z nich o hlasy voličů usiluje i nyní, Jaroslav Rehák se rozhodl do kraje už nekandidovat.

V senátních volbách do obvodu Plzeň-město, které se týkají i Svihovska, Měčínska, Plánicka a Horažďovicka obhajuje senátorské křeslo Dagmar Terelmešová z Dobřan za ČSSD. Proti ní kandidují primář Neonatologického oddělení FN v Plzni Jiří Dort z Plzně za TOP 09 a STAN, lékař a teolog Marcel Hájek z Plzně za KDU-ČSL a ODS, živnostník Pavel Havlíček z Klatov za Stranu soukromníků ČR, producent dětských pořadů Václav Chaloupek z Plzně za hnutí Občané patrioti, důchodce Martin Koller z Prahy za Úsvit, bývalý starosta Dešenic Jan Rejfek za KSČM a poslankyně Parlamentu ČR Miloslava Rutová z Plzně za ANO 2011.

Své hlasy pro kandidáty do krajského zastupitelstva i do senátu vhodila do volební urny i Vladimíra Beštová ze Švihova. Volby by nikdy nevynechala. "Myslím, že volby jsou příležitost krajské zastupitelstvo obměnit, pro kraj to může být lepší než dříve. Určitě to má cenu, noví lidé mohou přinést nové myšlenky. Pokud jde o kraj, hodně se řeší otázka menších obcí. Lidé v menších obcích mají stále větš problémy se zásobováním, s dopravou. Na to bych řekla, že kraj zatím zapomíná a právě to by se mohlo změnit k lepšímu. A z podobných důvodů jsou důležité i senátní volby. Noví senátoři také budou znamenat nové myšlenky, nová „krev" může vše jen zlepšit," popsala důvody, proč jít volit, Beštová.