Hlavním tahákem Sušických slavností, které byly rozloženy do čtyř dní, bylo vystoupení populární zpěvačky Anny K. Hlavní pódium, které bylo tradičně umístěno na náměstí hostilo celou plejádu vystupujících. V sobotním programu měli hlavní slovo účinkující ze Sušice. „Jsem trošku nervózní, spíše trošku více, ale věřím si. Budu zpívat dvě písničky, obě slovensky," řekla Deníku jedna z vystupujících Ladislava Kurincová ze Sušice.

Lidé, kteří zaplnili náměstí, ale nemuseli sledovat pouze pódium, pořadatelé pro ně připravili stánky s občerstvením, atrakce pro děti a tradiční trh. „Lidé nepijí pivo, je na ně asi zima, zato grog a čaj nestíháme vařit," prozradil jeden ze stánkařů. Zima nebyla pravděpodobně jen dětem. „Jsem tady s babičkou, včera jsme byly na ohňostroji, dnes na skákacím hradě," podělila se o zážitky čtyřletá Kristýnka Boháčová. Rodina Boháčových si tak jako celá řada dalších slavnosti užívala. Našla se ovšem ale i negativa. „Nelíbí se mi dvě věci. Nerozumím tomu, proč se při takové akci na náměstí prodávají například ponožky, a vadí mi absolutní nedostatek parkovacích míst," konstatovala Petra Boháčová. „Líbilo se mi vystoupení dětí a chválím atrakce, na kterých se dcera může „vyblbnout". To není nikdy na škodu," dodala.

Lidé se nemuseli bavit jen na náměstí. V Sokolovně se v pátek konalo divadelní představení, na Fufernách si program pro děti připravili sušičtí dobrovolní hasiči. Dětem se líbil skákací hrad. Odvážnější děti si mohly vyzkoušet hasičskou techniku.