Vítězem soutěže se poprvé v historii stalo mužstvo Tady a teď, o jehož prvenství rozhodla při rovnosti bodů výhra nad dalším nýrským týmem, Buvolls. Třetí příčku získal ST Smrk Klatovy, který sice v začátcích soutěže patřil mezi nejlepší, ale teď se na „bedně“ objevil poprvé od roku 2003.

„Kdyby mi někdo před rokem řekl, že dosáhneme takového úspěchu, tak bych mu nevěřil. My jsme se tehdy sotva scházeli na zápasy, takže jsme obvolali staré známé, kamarády a dali jsme na sezonu dohromady výbornou partu. A to je základ úspěchu,“ řekl Deníku Milan Flor, který táhl svými góly Tady a teď k prvenství. „To, že budou na prvních dvou místech týmy z Nýrska, nikdo nečekal, nad tím v našem městě všichni kroutili hlavou,“ přiznal Flor.

Osobnostmi letošního ročníku vyhlásil ředitel soutěže Karel Bína Lukáše Vejskala (Tady a teď) a Pavla Ponocného (AFK Geroj Klatovy). Prestižní cenu pro nejlepšího hráče soutěže si odnesl Jakub Lužný z Buvolls. „Je to skvělý pocit. Chtěl bych poděkovat klukům z Buvolls, kde jsem první sezonu. Byla super parta, za druhé místo jsme šťastní,“ uvedl Lužný, jehož příznivci velkého fotbalu znají jako hráče nýrské Okuly v krajském přeboru.

Nejlepším střelcem Klatovské Kapitol ligy je autor 24 branek Milan Flor (Tady a teď), nejlepším brankářem byl vyhlášen Radek Müller z SK Chlistov a nejlepším rozhodčím Roman Gschwendtner.

Výsledky:
Osobnost ligy: Lukáš Vejskal (Tady a teď) a Pavel Ponocný (AFK Geroj Klatovy).
Nejlepší hráč: 1. Jakub Lužný 17 bodů, 2. Michal Marek (Magic Klatovy) 15 bodů, 3. Jaroslav Pretzelmayer (SK Chlistov) 14 bodů.
Nejlepší brankář: 1. Radek Müller (SK Chlistov), 2. Rudolf Kaše (ST Smrk Klatovy), 3. Jan Tureček (Buvolss Nýrsko).
Nejlepší střelec: 1. Milan Flor (Tady a teď Nýrsko) 24 gólů, 2. Jakub Lužný 18 gólů, 3. Jiří Matějka (oba Buvolss Nýrsko) 12 gólů.
Nejlepší rozhodčí: 1. Roman Gschwendtner, 2. Jaroslav Pavlík, 3. Karel Bína.