Druhý ročník tohoto festivalu, který se pořádal v Sušici ve dnech 4. – 7. dubna zahájil dokument Anoteho archa a po skončení projekce následovala debata.

V pátek do Kina Sušice přišel režisér a dokumentarista Jaroslav Kratochvíl, který divákům podrobně rozebral film Rekonstrukce Utøyi . Ve 20 hodin se diváci přemístili do kulturního centra Prostor na film Domácí zápas, po kterém následovala debata se sportovním redaktorem Vojtěchem Ondráčkem. ,, Tyto dokumenty jsou vybrány tak, aby zde byl široký záběr témat, včetně tíživých sociálních problémech, které mohou být zasazeny i do našeho státu,“ řekla hlavní koordinátorka festivalu v Sušici Sarah Sofia Huikari.

Sobota patřila třem dokumentárním filmům a dvěma debatám. V neděli byl pro zájemce kromě filmů připraven další doprovodný program. v podobě hodinového workshopu znakového jazyka, kdy svět neslyšících přiblížil divákům sušický rodák Josef Valdman. ,,Jde o novinku. Celá debata je ,,překladatelkou“ tlumočená do znakového jazyka,“ dodala Sarah Sofia Huikari.