Malování se začala věnovat už v roce 1980 a absolvovala řadu malířských kurzů. Do chudenického zámku však její díla zavítala poprvé.

V roce 2004 založila Spolek Pražští amatérští výtvarníci. U jeho zrodu stálo ženské trio, kde spolu s Martou Kateřinou Nedvědovou to byla Libuše Hlavičková a Marie Vaňková.  Autorka se drží střízlivého, realistického vyjádření krajiny a přírody. Její pozornost je v současné době soustředěna na krajinu, ve které najdete hlavně prvky vody.

„Ráda bych výstavu v Chudenicích příští rok opakovala, ale již společně se svými kolegy z našeho spolku. Pana Prouzu jsem oslovila, protože prostory zámku jsou skvělé. Jsem ráda, že jsme se spolu domluvili na spolupráci,“ řekla malířka Marta Kateřina Nedvědová, která vystavovala například v Budově Magistrátu hlavního města Prahy, v Máslovickém muzeu, na zámcích Čočovice či Rataje nad Sázavou a na hradě Budyně nad Ohří. Zajímavé prostory našla také v klášteře Chotěšov, Mníšek pod Brdy, v Městském muzeu „Loreta“ v Chlumci nad Cidlinou, Literární kavárně či v Akademickém klubu ve Faustově domě v Praze. „Výstavu pořádáme podle toho, kde najdeme vhodný prostor. Velmi rádi se například vracíme do Lukova u Úštěka, dodala Nedvědová.

Starý czernínský zámek Chudenice poskytne prostory pro výstavu až do konce srpna. „Velmi nás těší, že zde po delší době máme výstavu člověka, který je místní a má k Chudenicím vztah,“ řekl pověřený správce zámku Ludvík Pouza.

Střet motorkáře s osobním vozem u Červeného Poříčí.
FOTO: V nemocnici skončil motorkář i těhotná žena