Slavnosti byly totiž pojaty pohádkově. Všude chodili princové, dvorní dámy a pážata. Škola byla plná pohádkových postaviček a obrázků z těch nejkrásnějších českých pohádek. A k tomu se hrálo divadlo, šermovalo a muzicírovalo. A jak už to v pohádkách bývá, škola slavila své narozeniny hned tři dny.

„Na tyto slavnosti jsme se připravovali již od začátku letošního roku. Literárně dramatický odbor nacvičoval divadelní scénky, výtvarný odbor pracoval na výzdobě interiérů školy a hudebníci si připravovali svá vystoupení. Do programu, který jsme skutečně rozvrhli do tří dnů, se zapojila celá škola," říká zástupkyně ředitele Eva Tichá Šelerová.

Oslavy začaly už v úterý ráno, kdy do školy přišly děti z mateřských škol a prvních tříd základních škol. Bylo pro ně přichystáno pestré vystoupení hudebníků i „dramatiků" v pohádkových kulisách. „Odpoledne po fanfárách jsme veřejnosti ukázali příběh krále Artuše a jeho rytířů. Otevřeny byly i rukodělné dílny pro nejmenší a nechyběl tradiční den otevřených dveří, kdy si zájemci mohli prohlédnout celou naši školu. Pozdě odpoledne následovala vystoupení šermířů a dobové hudby. Vše zakončil koncert obnoveného dechového orchestru bývalých žáků školy Otavanka. Ve středu oslavy pokračovaly v kulturním domě velkým programem s názvem Fidli fidli pro školy i veřejnost. A trio oslav završilo čtvrteční zahájení výstavy prací dětí ZUŠ Horažďovice v kině Otava," doplnila zástupkyně ředitele.

Program se všem líbil. Mnozí ale litovali, že přišlo akci podpořit poměrně málo diváků.

„Všem moc držíme palce, dělají tu ohromný kus práce a hlavně, pracují tu pro děti a chystají pro ně, ale i veřejnost spousty krásných pořadů, za což si zasluhují poděkovat," říká obyvatelka města Marie Sládková, která si program ZUŠ nenechala ujít.