Jeden blok domů tam postavil Stavební podnik Klatovy a zbylá část parcely tam ještě do nedávné doby zarůstala travou. Nyní se tam do stavební činnosti pustila společnost Stafin. „Stavba je zahájena a je členěna do šesti etap. V současné stavbě se staví blok „A", kde bude 15 bytů o velikostech 1 + kk až 3 + kk. Parkování bude zajištěno v úrovni prvního nadzemního podlaží pod objektem včetně dvou garáží a na terénu u bytového domu. Byty jsou umístěny od druhého nadzemního podlaží. Celkem je počítáno s pěti nadzemními podlažími, z toho s posledním ustupujícím s většími terasami. Předpoklad kolaudace sekce „A" je letos v prosinci," informovala manažerka developerské divize společnosti Stafin Helena Mercová.

Jakmile bude první etapa dokončena, začne se s prodejem bytů. „Po vyprodání všech bytových jednotek v bloku „A" a nebo při zvýšeném zájmu o byty bude ihned zahájena další etapa. V bloku „B" bude 19 bytů a v následující etapě bude vystaven blok „C" s 16 byty. Dále pak bude pokračováno s D, E, F, které jsou totožné jako A,B,C," uvedla Mercová. Ceny bytů zatím nejsou stanoveny.

Mezi domy nebude chybět zeleň, dětské hřiště, prolézačky, lavičky či mobiliář.

Podle realitní kanceláře by mohl být o byty zájem. Nové byty v Klatovech chybí. „V současné době je poměrně dobrý výběr pro kupujícího, který chce koupit starší byt, u těch nových zase taková nabídka není. Takže si myslím, že když se tady postaví byty, tak je to v současné době z hlediska trhu dobře. Podle mě o ně rozhodně zájem bude, protože se teď nějakou dobu nestavělo," zhodnotil Deníku makléř a jednatel společnosti Müller Reality Immobilien Karel Müller.