Kvůli horkům, která v létě panovala, rybáři neodkáží odhadnout, kolik ryb vyloví. „Letošní rok jsme zaznamenali velký nedostatek vody na celém území, kde působíme. Nedostatek vody a srážek je jedním z faktorů, který ovlivní letošní výlovy. Kvůli nedostatku vody docházelo ke kyslíkovým deficitům a ryby neměly optimální prostředí, jaké by potřebovaly,“ uvedl ředitel Klatovského rybářství Václav Voráček.

Nyní připravovali výlovy a museli řešit, co a jak sloví, aby měli vodu v rybnících i na sádkách a byli schopni ryby udržet až do předvánočního období.

Podle kontrolních odlovů, které rybáři dělali, nebyly z hlediska zdravotního stavu u ryb žádné problémy. Co se týče přírůstků už záleželo rybník od rybníka, podle toho, kde bylo jaké prostředí a jaké podmínky v rybníce panovaly.

Vše se ukáže až při výlovech, které nyní začaly. „Loví se hlavní rybníky i s násadou či plůdkem. Budeme lovit cca 200 rybníků a končit bychom měli okolo 20. listopadu,“ sdělil ředitel, který přiznal, že v současné době nedokáže říci, jaké ceny ryb budou. „Jsme na začátku výlovů a uvidíme, jak to vše dopadne. Měli bychom slovit přibližně 600 tun kapra plus nějaké vedlejší ryby a uvidíme, zda náš plán naplníme a jak bude vypadat hmotnostní složení slovených ryb,“ dodal Voráček.

Výlovy Klatovského rybářství
19. října – Dražovický rybník
23. října – Rybník Široký u Oselců
27. října – Hnačov
30. října – Kovčín
7. listopadu – Nezamyslický rybník