„Byla první letní noc a Vrchlického sady se propadly prostorem a staly se barokní oázou. Součástí programu byla krásná literatura, verše, které četla Veronika Freimanová, barokní hudba, kterou zazpívala Jana Piorecká, ale v dominikánském kostele vystoupilo také Kolegium pro duchovní hudbu a nechyběla ani místní umělecká škola, které předvedla nejen divadlo, ale i sedlácké zpěvy, hudbu a tanec. Vše doplnilo barokní krmě, víno, pivo a barokní vůně,“ uvedl za pořadatele místostarosta Klatov Václav Chroust.

Nedílnou součástí akce je i barokní oděv, do něhož se rok od roku obléká více lidí, což pořadatele těší. „Jsem velmi rád, že letos nám je více než sedmdesát. Začínalo nás čtrnáct. Mým snem je, že jednou budeme ve Svatojánskou noc v baroku oděni všichni,“ poznamenal Chroust.

Celá akce vyvrcholila barokním ohňostrojem v Hostašovo sadech, který doprovodilo Kolegium pro duchovní hudbu.

Na slavnost zavítal i zástupce starého českého hraběcího rodu, byl jím Wolfgang hrabě Czernin.

Do barokního se oděli i manželé Anna a Stanislav Šlechtovi, kteří pomáhají s úpravami katakomb. „Moc děkujeme za pozvání, je nám ctí tady být a rádi si užijeme tento večer. Jsme rádi, že to není jen práce, ale i život města, který můžeme podporovat a sdílet s ostatními.“

Slavnost dle velké účasti návštěvníků velmi lákala. „Je to krásná akce. Líbí se mi ty nádherné šaty, které ženy i muži mají. Je to moc příjemné,“ řekla jedna z příchozích Zdena Dudová.

Alkehol a Harlej v Klatovech.
PODÍVEJTE SE: Harlej rozbouřil Lázně v Klatovech