„Šlo o 12. ročník, který jsme se odhodlali udělat po dvouleté covidové pauze. Přihlásilo se 33 účastníků, je málo dětí, jelikož rodiče zřejmě usoudili, že není úplně nejlepší počasí. Letos přijeli otužilci ze Strakonic, z Plzně, z Katovic a další nadšenci do otužování. Jsme moc spokojení, že to letos vyšlo jako opravdu otužilecké koupání a ne jako vítání jara ve dvaceti stupních. Řekla bych, že dnes je možná nejvíce sněhu, co tady i během zimy bylo,“ řekla Martina Svatková, která je ředitelkou a tvůrkyní myšlenky pořádání této akce, která vznikla hecem. „Před mnoha lety jsme si řekli spíše z recese, že se jdeme vykoupat, pak jsme se začali pravidelně otužovat a hodně lidí jsme touto akcí i k otužování přivedli. Jsme rádi, že držíme tradici. Děkujeme všem, kteří nás podporují a těšíme se, že příště nás bude ještě více,“ dodala Svatková.

Na odvážlivce čekali ceny, které věnovali sponzoři. Pro mnohé ale bylo výhrou i to, že se odvážili do vody vlézt a vydržet tam pár minut.

I tentokrát do Žihobců zavítal Josef Krejsa (84 let) ze strakonického klubu otužilců, který byl nejstarším účastníkem. Poprvé jako otužilec plaval v roce 1972 a přivedl ho k tomu novinový článek v tehdejším Svobodném slově. Vystřihl si ho a podle něj se začal otužovat. Od té doby plave pořád.

19. kolo divize A: FC Rokycany - SK Klatovy 1898 (červení) 2:3.
Překonal zranění a hned zářil. Tyto vydřené body jsou nejhezčí, usmála se hvězda