Ukázat celou zabijačku již není kvůli současné legislativě možné, ale lidé mohli vidět, jak se bourá prase a jak se vůbec některé z oblíbených pokrmů vyrábí. Zájem byl veliký.

„Již tradičně jsme připravili ukázku rozbourání vepřové půlky, výrobu jitrnic, jelit a tlačenky. Vše lidem popisujeme. Zde ve městě to děláme pro osvětu,“ řekl Deníku Stanislav Kopáček, jednatel společnosti Maso West, jež se na pořádání trhů již tradičně podílí. Zájem o produkci byl veliký, lidé neváhali vystát dlouhé fonty. „Koupil jsem si jitrničky, jelítka, polévku prdelačku a samozřejmě i zabijačkový guláš, který je také výborný, jako vyučený řezník to ocením. Na tyto trhy se vždy těším, chodím sem pravidelně,“ řekl místní obyvatel Antonín Levý.

Na své si ale přišli i ti, kteří neholdují vepřovému. „Příchozí si na farmářských trzích mohli zakoupit i králičí maso, chilli speciality, speciality z českých ryb, přijeli k nám i vítězové soutěže Regionální potravina Plzeňského kraje a další,“ doplnila ředitelka Městského kulturního střediska Klatovy Věra Schmidová.