„Začali jsme ve čtvrtek v jezuitském kostele koncertem, který zároveň Mezinárodní festival komorní hudby. V sobotu se konal hlavní program, který byl odstartoval jihočeskou kapelou Babouci a vyvrcholil v podvečer koncertem skupiny Čechomor. V neděli pokračoval programem pro rodiny s dětmi s dílničkami, šermíři, divadlem a bubenickou show,“ uvedl místostarosta Klatov Martin Kříž.

Program byl ale mnohem bohatší. „Ladili jsme ho do všech hudebních žánrů, aby si každý přišel na své. Vystoupil také Šumavánek a dechový orchestr mladých Kufr ze ZUŠ Klatovy. Nechyběla nabídka stánků, kde bylo možné si zakoupit i nástěnný kalendář Klatov na rok 2022, a různé drobnosti od šikovných prodejkyň. Nově jsme také měli stánky s vínem. Pro děti byly připraveny různé kvízy, které si mohly vyzkoušet,“ sdělila vedoucí odboru školství, kultury a cestovního ruchu klatovské radnice Alena Kunešová s tím, že velmi oblíbené byly prohlídky nově opraveného jezuitského kostela, kterým provázeli klatovští faráři.

Preventivní akce policie v Klatovech.
Pozor na používání sluchátek a vystupování z aut u škol, varují policisté

Klatovy, co se týče evropského dědictví, mají co nabídnout. „Máme zda Pavilon skla, katakomby, jezuitský kostel, Černou věž a podobně. Jsou zde zastoupena období renesance či baroka i další. Jsem rovněž rád, že jsme zde mohli přivítat i delegace z našich partnerských měst z Chamu i Poligny,“ dodal Kříž.