Na atrakcích si děti užívaly už od čtvrtka a dokázaly protočit nejen své kapesné. „Měl jsem našetřeno pět set a nestačilo mi to, musel jsem poprosit dědu i rodiče. Je tady toho hodně a já chtěl vše vyzkoušet. Nejlepší bylo asi techno a pak kamikaze,“ přiznal jedenáctiletý Marek Ulrych, který nebyl jediný, kdo pobíhal od atrakce k atrakci.

K Erbenovu náměstí, kde byly kolotoče, šla většina lidí přes Plánickou ulici, kde se rozprostíraly stánky. Některé potěšilo, jiné zarazilo, že byly tentokrát jen v jedné řadě. „Bývalo tady mnohem víc stánků, teď jsou jen po jedné straně a žádný extra výběr to není. Je to škoda, ale na druhou stranu zase méně utratíme,“ zažertovala Lucie Vránová z Klatov.

Společně s poutí se ve městě koná také Mezinárodní folklorní festival, kterého byl letos již 25. ročník. Podle ředitelky Denisy Valentové se vydařil. „Festival byl úspěšný. Měla jsem obavy jaká bude návštěvnost, když byl prodloužený víkend, ale naštěstí je velká, počasí se vyvedlo, až na počáteční spršky. Všechny soubory přijely, takže paráda,“ zhodnotila Valentová a přiznala, že je těžké vybrat soubor, který by se líbil nejvíce. „Hodně zajímavá je Argentina, která měla hodně kostýmů a zajímavý repertoár, ale i všichni ostatní jsou šikovní, takže by mi přišlo nefér zmiňovat jen jeden. Všichni jsou skvělí,“ dodala ředitelka festivalu.

Úspěch měli v letním kině i heligonkáři, které si přišli jejich vyznavači rádi poslechnout.

Stejně tak nezůstala opomenuta motoristická pouť v Auto Nejdl, kde se děti vydováděly na mnoha nafukovacích atrakcích, které byly zdarma, a dospělí potěšili své chuťové buňky při ochutnávání různých jídel.

Pouť byla poklidná i z pohledu policie. „Neřešili jsme žádné výtržnosti ani krádeže,“ uvedla v neděli dopoledne klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.