„Během koronakrize jsme zde začali provozovat autokino. Promítali jsme každý víkend včetně pátku. Dnešek je ale speciální, protože jsme pozvali lidi, kteří pracujív první vlně – čili zdravotníky, hasiče, policisty a některé dobrovolníky. Právě jim jsme chtěli tuhle dobu zpříjemnit a pozvat je na promítání,“ sdělil jednatel firmy Tomáš Nejdl.

S výběrem návštěvníků pomohl starosta města Rudolf Salvetr. „O radu, koho máme pozvat, jsme požádali pana starostu, aby vybral lidi, kteří si to zaslouží a pomáhají městu zvládat tuto těžkou situaci,“ dodal Nejdl.

I když bylo deštivé počasí, areál zaplnily desítky vozů, jejichž posádky si užily oddechovou českou komedii Ženy v běhu.

Autokino už promítá od 17. dubna, zda ale bude ještě v následujících víkendech pokračovat, není jasné, protože už se začínají konat kulturní akce. Spuštěno bylo v době, kdy nebylo kam jít.

„Většinou děláme každý rok dvě až tři promítání v létě, ale protože byl nouzový stav a lidé se neměli kde pobavit, tak jsme začali už nyní,“ řekl pořadatel Roman Schavel. O tom, zda autokino bude pokračovat, a pokud ano, tak s jakým filmem, by měli pořadatelé informovat na sociálních sítích.