Jan Mundl se tam totiž v den voleb rozhodl udělat rekonstrukci Velké říjnové socialistické revoluce. Nechyběl křižník Aurora, Zimní palác a ani samotný vůdce Vladimír Iljič Lenin.

„Jsem pro každou srandu. Původně to měl být jen lampionový průvod, ale nakonec z toho byla rekonstrukce 
VŘSR. Nebylo ani tak těžké to vymyslet jako zrealizovat," uvedl Mundl.

Celá příprava zabrala několik dní. Podívaná byla zpestřena natáčením videoklipu na píseň skupiny Kabát. „Ten, bych řekl, že zabral více času na přípravu než celá revoluce. Vymyslet rekvizity na každý verš nebylo zrovna lehké," přiznal Mundl.

Podívanou si nenechaly ujít asi dvě stovky lidí. „Smála jsem se už od doby, kdy vyjeli chlapci s Aurorou, až do konce. Byla to skvělé podívaná, super nápad, jak zpestřit podzimní den a v podstatě i volby. I když bylo vidět, že asi vše nešlo podle plánu, jak chtěli, ale i tak se akce vydařila a lidé se pobavili," zhodnotila jedna z divaček Alena Bláhová.

Nejvíce si útok na Zimní palác užily děti. „Byla to sranda. Líbilo se mi, jak si nevěděli vojáci rady a museli čekat na Lenina. Ten byl také legrační, jak byl oblečený ve sparťanském dresu," řekl desetiletý Matěj Kratochvíl.

Touto akcí však ještě nic nekončí. Nejspíše v lednu plánuje Mundl letní olympiádu a na léto pak zimní, takže se Mochtínští mají určitě na co těšit.