„Udělali jsme trh i letos, protože minulý rok měl velký úspěch. Myslíme si, že na něj přišlo ještě více lidí než vloni. Byli tady nejen místní, ale třeba i lidé z Nýrska, ze Strážova a odjinud. Součástí jarmarku byl doprovodný program, během kterého vystoupily děti ze základní a mateřské školy. O slavnostní úvod se postarala skupina Relax, se kterou si návštěvníci mohli zazpívat vánoční koledy a písničky," informovala vedoucí Městské knihovny v Janovicích nad Úhlavou Eva Semelová.

Převážně tam prodávali a vystavovali místní amatérští výrobci, kteří mají jako svého koníčka například paličkování, pečení perníčků, včelařství, pletení košíků, výrobu různých šperků, svíček, hrnečků a podobně. Vystavovaly tam své výrobky i škola a Klokánek. „Jelikož se lidem tato akce líbí, počítáme s tím, že bychom trh udělali příští rok také," uvedla na závěr Semelová.

Poslední akcí před Vánoci bude v Janovicích nad Úhlavou 23. prosince od 18 hodin zpívání koled v kostele sv. Jana Křtitele, kde vystoupí žáci základní školy a janovičtí ochotníci.