Timbersports 2014 – Czech Cup Města Sušice je čtvrté kolo kvalifikačního závodu pro finále Czech Series 2014.

„Na sušickém náměstí se utkalo 16 nejlepších sportovních dřevorubců. Jde opravdu o českou TOP špičku v tomto sportu. Ti se utkali tradičně ve čtyřech disciplínách, ve kterých sbírali body potřebné pro postup na finále, které se uskuteční v Liberci," řekl Deníku organizátor soutěže a vicemistr světa v dřevorubeckém sportu Martin Komárek.

Závod se i přes chladnější počasí vydařil a akce přilákala na náměstí více než 1500 diváků, kteří podle Komárka vytvořili závodu úžasnou kulisu a atmosféru. „Do Sušice jezdíme moc rádi. Je to nejen krásné město, ale i jeho okolní příroda, úžasní diváci a hlavně, závod zde má podporu města, což je pro nás velmi důležité a za což děkujeme," vysvětluje organizátor.

Nejlépe si v Sušici vedl Martin Roušal z Liberce. Nejlepším závodníkem z regionu, který byl zároveň nejstarším účastníkem soutěže, byl Jan Kamír z Oplota u Přeštic, který skončil na třetím místě.

„Tento závodník velice překvapil. V loňském roce měl těžký úraz, který ho na více než půl roku vyřadil z provozu. Nyní se opět vrátil a předvedl vynikající formu a výkony," dodal Komárek.