Na této podzimní akci si zájemci mohli vyzkoušet dlabání a zdobení dýní. Tvořili děti, rodiče i prarodiče. „Dýňohrátky" byly spojeny s burzou jablečných receptů a ochutnávkou pečiva. Na závěr si všichni zúčastnění na školní zahradě opekli vuřta.

Dlabání a zdobení dýní zlákalo na akci také mnohé tatínky, kteří tam přišli se svými dětmi. „Pro děti je to moc pěkná akce. Mám tady dvě dcery, 8 a 11 let, i manželku, takže jsme tu celá rodina. Chodíme na všechny akce, které zdejší škola pořádá. Dnešní je super, povedená a má perfektní návštěvnost. Dokonce jsem si tu dnes i zatvořil," řekl Deníku Petr Julius z Makova.

Nebyla to podle jeho slov premiéra. „Zdobení dýně jsem nedělal poprvé. Už jsem si to vyzkoušel vloni doma. Nejtěžší je asi do dýně říznout. Pak už to jde samo. Z dnešní akce budeme odcházet s pěknými pocity. Pohrál jsem si tu a hlavně se teď těšíme na opečené špekáčky," pokračoval Julius.

Protože se „dýňohrátky" všem líbily, rozhodli se v této podzimní akci v Předslavi pokračovat. „Lidé byli spokojeni, a tak by „dýňohrátky" mohly vstoupit do života naší školy jako další tradice," uvedla na závěr ředitelka Základní a mateřské školy v Předslavi Alena Kroupová. 

Hana Sádlíková