Akci zahájila kapela. Po ní vystoupily děti pod vedením svých učitelek z Mateřské školy Pačejov a připravily společně všem přítomným velice vtipné vystoupení a za to sklidily velký potlesk a obdiv. ,,Děti měly trička, které si sami vyzdobily. Program předváděly s radostí, nebály se pěkně a hlasitě zazpívat připravené písničky a tanečky,“ sdělila Božena Behenská z Pačejova.

DĚTI PŘEKVAPILY

Překvapením pro všechny bylo vystoupení pačejovských dětí. Ty si vystoupení samy vymyslely a nacvičily. Zpracovaly tři bajky, z kterých vždy vyplynulo nějaké poučení. Zlatým hřebem sobotního odpoledne bylo vystoupení kankánových tanečnic, které svým tancem ohromily všechny diváky. Soubor pačejovských žen ,,Šikbaby“ se nenechal zahanbit a pokračoval v tomto veselém duchu.

Nejprve ženy zazpívaly ,,rozpustilé“ písničky za doprovodu harmonikáře Pavla Hlobíka a potom zatančily své tanečky. „Krásné bylo vystoupení, kde dvě naše ženy, herečky, zazpívaly píseň staré Prahy, kde její příběh byl doplněn obrazy, které nakreslil Zdeněk Vondryska. Poslední kuplet předvedli nám známí Hana Krejčová a Luboš Straka. Škoda, že nám tak krásné odpoledne pokazil déšť, ale lidé se dobře bavili,“ doplnila Behenská.

Pivní běh v Hojsově Stráži.
Tip Deníku: Hojsovecký pivní běh