„Jedenáctý listopad je Dnem válečných veteránů, což je celosvětově uznávaný svátek. My se s naším klubem snažíme ho dostat do povědomí. Několikrát jsme tuto vzpomínkovou akci na minulé i současné veterány dělali v tichosti, ale letos jsme se rozhodli to udělat veřejně. Pietní akt už zde pořádalo město a armáda v pátek, ale my to děláme tradičně 11. 11. v 11 hodin,“ řekl předseda Klubu 3. armády v Klatovech Miloš Ryneš.

Dle jeho slov by se na Den válečných veteránů nemělo zapomínat. V neděli si ale připomněli i jedno výročí. „Náš klub je druhoválečný, představujeme indiány, což je jednotka, která zde v roce 1945 byla a přinesla svobodu. Dne 11. 11. 1885 se narodil i náš velící důstojník generál Georg Smith Patton. Proto si dnes připomínáme i jeho narození,“ poznamenal Ryneš.
Součástí pietního aktu byla také výstava fotografií válečných veteránů včetně seznamu všech jmen. „Války jsou hrozná věc a bohužel byly, jsou a budou. Představili jsme minulé veterány i současné. Výstavu jsme doplnili seznamem všech 29 našich padlých vojáků ve všech misích, kde působili,“ dodal Ryneš.