Pro ty, které živé drahokamy z přírody uchvátí natolik, že by si chtěli některý odnést domů, bude určitě potěšitelná informace, že tak skutečně mohou učinit.
Výstava se v zahradnictví v sušické ulici Pod Kalichem konala už vloni. „Zkusili jsme to a lidem se to líbilo, proto jsme se rozhodli pro další sezonu. S tím, že jsme se rozhodli vylepšit expozici fotografií, kterou jsme oproti loňsku rozšířili zhruba na trojnásobek, a kromě exotických brouků jsou k vidění i další zajímaví živočichové. Ještě se ale vrátím k broukům. Jsou tu mimo jiné k vidění tři největší druhy ze třech světadílů – zlatohlávci goliáši z Afriky, nosorožíci z Asie a nosorožíci z Ameriky,“ řekl Deníku Jahn, který pro návštěvníky připravil ukázky i dalších zástupců říše bezobratlých. „Máme kudlanky, lupenitky, strašilky, kobylky, mnohonožky a sarančata, takže je na co se dívat,“ zve entomolog. Mimochodem, jedna z kudlanek je sameček, který absolvoval páření, aniž byl sežrán.

Milovník přírody si určitě přijde na své, uvidí opravdu pestrou škálu krásných tvorů. Největším vystaveným broukem je 14 cm velký nosorožík. Ten není pro začínající chovatele právě optimální, ale pokud by někoho výstava zaujala natolik, že by se chtěl chovu věnovat, má šanci. Kromě dobrých rad si může odnést i živé exponáty. „Vzhledem k zájmu začínajících chovatelů jsme se rozhodli rozšířit nabídku. Nabízíme larvy zlatohlávků i dospělé brouky, zájemce si může zakoupit i strašilky a případně další věci nezbytné pro chov, například substrát,“ informoval Jahn. Zakoupit si je možné i preparované brouky či pohlednice.

Otevřeno je zatím v pondělí a ve středu od 9 do 15 hodin, od června do září by měl přibýt i pátek. „Lidé mohou přijet i teď o víkendu, ve dnech 24. a 25. dubna bude otevřeno každý den od 9 do 15 hodin,“ uzavřel Jahn.