Pomazlit se a představit se přijelo devítitýdenní mládě tygra bílého s principálem a jeho ženou z cirkusu Jo – Joo.

„Každý člověk by měl každý den udělat jeden dobrý skutek. Já vidím největší problém v této republice v mezilidských vztazích, protože jsou pokřivené, zlé a ošklivé. Bolí mě srdce, když vidím zdravé, nádherné děti, které jsou odložené a rodiče se o ně nestarají. Je to hanba, je to něco tak strašně smutného. Každý by se měl nad sebou zamyslet a stydět se za to a snažit se jim pomáhat," řekl Deníku principál cirkusu Jaromír Joo.

Ten vychází těmto dětem vstříc i při návštěvách cirkusu a ne jen jim. Všechny dětské domovy, stacionáře, domovy důchodců a podobné instituce mají do cirkusu Jo – Joo vstup zdarma. „Stávalo se nám, že nám volali třeba z dětského domova, jestli si z nich někdo nedělá srandu, když jim můj manažer nabízel vstup zdarma. Naučil jsem chodit do cirkusu slepé či slabozraké. V lóži je vždy jeden vidoucí a povídá jim co vidí. Pak se přivede nějaké zvířátko a ti nevidoucí si ho pohladí a pomazlí se s ním a je to pro ně zážitek na celý život. Vždy mi je pak do pláče. Neberu to jako dobrý skutek, ale jako přirozenost," uvedl principál.
Návštěvy si všichni užili. „Děti byly nadšené, bylo to fajn. Ještě se s něčím takovým nesetkaly, takže to pro ně bylo úžasné. Sice to bylo krátké, čekali jsme, že se zdrží déle, ale byl to zážitek a i já jsem si to užila," zhodnotila ředitelka Klokánku Alena Jandová.

Jedním z důvodů návštěvy bylo také předání certifikátu na čtvrtletní předplatné Klatovského deníku, které Klokánku zaplatil cirkus Jo – Joo. „Nestalo se nám, že by nám někdo někdy zaplatil nějaké předplatné, takže nás to překvapilo. Nevím, co je k tomu vedlo předplatit nám Klatovský deník, ale je to fajn. Budeme více informovaní, protože nyní ho čteme většinou jen na internetu," dodala Jandová.