Stovky lidí zaplnily v neděli sušické koupaliště. Koupal se ovšem málokdo, lidé se hlavně přišli podívat, jak areál vypadá po celkové rekonstrukci za téměř dvacet milionů korun. Nechyběly ani soutěže nebo divadlo pro děti. „Ke slavnostnímu otevření areálu jsme využili Dne dětí," vysvětlil sušický starosta Petr Mottl.

Ze dvou bazénů udělali jeden

Areál venkovního koupaliště v Sušici nyní nabízí řadu novinek. „Původně tu byly dva bazény, malý a velký, nově vznikla víceúčelová větší vodní plocha, u které jsou různé herní prvky a vyvýšená opalovací „paluba". Zachován zůstal dětský bazének, brouzdaliště a původní dřevěné převlékárny, které jsme ale také opravili. Každopádně nyní je areál o generaci dále, než byl před přestavbou," přiblížil změny Mottl.

Nová podoba koupaliště se líbila například Marii Němcové ze Sušice. „Je moc pěkné. Chodila jsem na koupaliště i dříve a je to lepší, než bylo předtím," zhodnotila Němcová. „Předtím jsem tu sice mockrát nebyl, ale teď je to pěkné. Dobře vyřešené jsou skokanské můstky, dobrý je také vodní přepad uvnitř bazénu," souhlasil Petr Zdeněk, který do Sušice jezdí z Prahy s rodinou za svými rodiči.

Rekonstrukcí koupaliště Sušičtí téměř dokončili oddychové a rekreační centrum města v lesoparku Luh. „Vede tudy cyklostezka, naproti koupališti je ostrov Santos, vedle je sportovní areál s volejbalovými a tenisovými kurty, fotbalovými hřišti s umělou i přírodní trávou, dětským hřištěm a zimním stadionem. Hned vedle koupaliště je skatepark, vedle kterého ještě vznikne tzv. pumptrack, dráha pro trialová kola. To už bude asi poslední věc, kterou tu budeme dělat, hotová by měla být na jaře příštího roku," vyjmenoval Mottl.

Sušičtí doufají, že odpočinkový areál v Luhu přiláká do města i více turistů. „Zapadá to do celkového zaměření města. Sušice je bránou Šumavy a je zapotřebí, aby byla atraktivní ne pouze pro své obyvatele, ale i pro návštěvníky. Musí jim tedy mít co nabídnout a myslím, že toto je další záležitost, kvůli které do Sušice lidé budou jezdit," konstatoval sušický starosta.

Kvůli rekonstrukci bylo sušické venkovní koupaliště jednu sezonu zavřené, přestavba trvala zhruba jeden rok. Celkové finanční náklady byly cca 18 milionů korun. „Na vlastní rekonstrukci koupaliště jsme získali dotaci ve výši přibližně 12,4 milionu korun z Regionálního operačního programu Jihozápad, kromě toho jsme z rozpočtu města financovali rekonstrukci zázemí a původních dřevěných převlékáren," informoval Mottl.

David Kojan