Někteří si dokonce pochvalovali, že právě toto počasí je pro akci tohoto typu ideální. „Na mlázovské traktoriádě jsem poprvé, ale už jsem se byl podívat na stejné akci v Kolinci. Dnes je to bezvadné. Protože prší, je to zajímavější,“ pochvaloval si účastník Lukáš Kheil, který je chalupářem v Boříkovech.

„Na této akci se nám líbí, účastníme se jí už poněkolikáté. Navíc i našeho syna, kterému je dvacet sedm měsíců, velmi zajímají traktory. Doufáme ale, že z něho traktorista nebude,“ smál se Petr Slouka z Malonic.

Letos nejnáročnější

Traktoriáda se v Mlázovech konala již popáté. „Letošní ročník byl nejnáročnější, protože pršelo celou noc i v ranních hodinách. Organizátoři původně chtěli akci odvolat, ale stálí účastníci a nadšenci trvali na tom, aby se jelo, protože teprve nyní je ten pravý terén,“ uvedl hlavní organizátor Vladimír Vácha.

Soutěžilo se ve třech kategoriích. Trať zdolávalo 31 soutěžících se stroji domácí výroby, starými i novými traktory. „Účastníci mohli zhlédnout staré stroje Zetor, nestarší exemplář Škoda 30 i designově zajímavý traktor Porsche z 50. let,“ popsal Vácha „oře“, které se vydaly na trať.

O zábavu se divákům postaral i vojenský speciál Tatra, který se též předvedl v terénu. „Poté se konal silový závod v přetahování mezi traktorem Lamborghini a vojenským speciálem Tatra. Síly byly vyrovnané,“ dodal Vácha.

„Na závod se těším, je to vždycky paráda,“ popsal své pocity těsně před startem nejmladší účastník závodu jednadvacetiletý Jan Petráš. S tratorem vyjel do terénu i jeho otec Jan Petráš starší. „Je možné, že jsem vlohy pro traktoriádu podědil,“ pousmál se Petráš mladší. „Když je možnost, tak s tátou trénujeme společně,“ doplnil Petráš mladší.

Výsledky:

Domácí výroba:

1. Škrle Jindra
2. Vokurka Jan
3. Fiala Jiří

Staré stroje:

1. Pavlík Václav
2. Petráš Jan ml.
3. Petráš Jan st.

Novodobé stroje:

1. Hosnedl Miroslav
2. Klíma Ondra
3.Horejš Václav