Lyžařské areály na Šumavě byly naplněny.

„Nemyslím si, že by byla nějaká velká zima. Je to super, skvěle se lyžuje a když se sem tam odpočine a zahřeje něčím teplým, tak mráz ani nepostřehnete. Ti co sedí doma u kamen o hodně přicházejí, ale alespoň si více zajezdíme my a nemusíme čekat ve frontě,“ řekla Deníku s úsměvem Simona Drábková, která si přijela zalyžovat na Špičák z Plzně.

S návštěvností byl spokojený i spolumajitel ski areálu Špičák v Železné Rudě Vladimír Kasík. „Bylo nádherné počasí, lepší podmínky už ani nemohou být. Je škoda, že média lidi strašila velkými mrazy a mnoho lyžařů to odradilo a raději sedí doma. Za sobotu jsme měli 1400 návštěvníků, což je pěkné, i když na to, jaké je ideální počasí, jich mohlo být i více,“ sdělil v neděli dopoledne Kasík.

Nouze o lyžaře nebyla ani v areálu v Kašperských Horách. „Bylo krásně jasno, teploty okolo mínus osmi stupňů Celsia. Návštěvnost byla slušná. Večerní lyžování bylo trochu slabší, ale přes den bylo lidí dost,“ uvedl vedoucí ski areálu v Kašperských Horách Karel Pokorný.

Ideální lyžování si užili i návštěvníci lyžařského areálu v Activity parku v Kocourově u Klatov. „Podmínky u nás byly naprosto ideální. Díky tomu, že máme sjezdovku na jižním kopci, tak je to paráda. Měli jsme tady okolo minus čtyř stupňů Celsia, takže bylo počasí příjemné a stejně tak i počet návštěvníků,“ zhodnotil provozovatel areálu Vladimír Hájek.