Město Klatovy je po Plzni druhým městem v České republice, kde byla otevřena nová prodejna SECOND HELP obecně prospěšné společnosti Možnosti tu jsou. Tato firma poskytuje pracovní příležitosti pro lidi se zdravotním postižením.

„SECOND HELP je nová sociální firma, která nabízí návaznou službu pro program pracovní rehabilitace, již organizace cílové skupině osob se zdravotním postižením poskytuje. Hlavním cílem projektu je rozjezd a stabilizace sociálního podnikání v oblasti prodeje kvalitního oblečení z druhé ruky a dlouhodobého pracovního uplatnění lidí se zdravotním postižením," říká ředitel o.p.s. Možnosti tu jsou Roman Hajšman.

„To, že taková firma v Klatovech vznikla, je určitě skvělý nápad. Myslím si, že lidé se zdravotním postižením si zasluhují stejné podmínky pro život a uplatnění v něm jako my zdraví. Jejich začlenění do normálního života a světa je hodně důležité. Obchod se mi moc líbí a byla bych ráda, kdyby vydržel," říká jedna z prvních zákaznic Martina Kučerová.

V Plzni prodejna funguje již dva roky. „Proto jsme se rozhodli, že se pokusíme o otevření dalšího obchodu právě v Klatovech. Zde tak díky tomuto projektu získalo práci devět osob se zdravotním postižením a další místa ještě vzniknou. Do budoucna bychom chtěli rozšířit tyto aktivity i do dalších měst. Jednáme s městy na Moravě, ale i s Prahou. Jsme rádi, že se nám daří, protože naše organizace provozuje v Plzni také kavárnu Kačaba a v Horažďovicích taktéž jednu malou kavárničku, takže můžeme říci, že v současné chvíli zaměstnáváme v našem kraji kolem devadesáti osob se zdravotním postižením. A z toho máme velikou radost," doplňuje informace Tomáš Benda z Diakonie ČCE, střediska Západní Čechy, pod kterou společnost Možnosti tu jsou patří. Kmotrem obchodu v Klatovech se stal herec Pavel Nový.