Celkem si své jezdecké umění přišlo na sníh a led vyzkoušet více než šest desítek jezdců, mezi nimiž bylo i několik zástupkyň něžného pohlaví. Vůbec nejmladším účastníkem byl teprve šestiletý Adam Šustr z Klatov, který zhruba kilometrovou trať na bývalém „buzeráku" zdolal v „bugině" s motorem z babetty.

„Když napadne sníh, tak většina automobilových fandů hledá prostor, kde by mohli „tahat za rukáv" a jezdit smykem. Tak nás v roce 2013 napadlo uspořádat snow show, která se všem moc líbila. Jenže od té doby jsme marně čekali na příhodné podmínky, podařilo se to zase až letos," uvedl Roman Schavel ze Škoda Teamu Klatovy.

Třemi nejlepšími závodníky bez ohledu na kategorii byli Ladislav Kopelent, Zdeněk Chýnovský a Lukas Presl, to ale nebylo to nejdůležitější. Hlavní pro všechny bylo zařádit si s autem na sněhu.

„Když napadne sníh, nesmím na takové akci chybět. Trať byla pěkná. Místy náročnější na techniku, místy se to dalo rozjet. Počasí bylo perfektní, prostě super akce," pochvaloval si jeden z účastníků Snow show, Štefan Kanda z Plzně. Účastnit se podle něj takovéto akce může každý. „Tady jsme od toho, abychom si buď zařádili, nebo se na tom jezdit naučili," vysvětlil.

„Teď už by se tam jezdit nedalo, ale pokud by připadl sníh, možná tuto akci ještě letos jednou uspořádáme," namlsal fandy jízdy na sněhu Schavel.