V konkurenci týmů ze západních Čech nenašlo přemožitele a opět potvrdilo, že patří mezi nejlepší v celé republice. Pro řidiče je to dobrá zpráva, sušičtí hasiči totiž dokáží svoje umění zúročit i při dopravních nehodách, naposledy koncem srpna vystříhávali ze zdemolovaného terénního vozu řidiče, který havaroval u Dobršína poté, co se jinému vozu utrhl přívěsný vozík a narazil do něj.

V Karlových Varech soutěžilo šest družstev profesionálních hasičů z Karlovarského a Plzeňského kraje. Mimo hodnocení se zúčastnilo také družstvo profesionálních hasičů z pražské stanice Smíchov, které patří v rámci republiky k elitě. První místo vybojoval tým hasičů ze stanice Sušice a stříbro putovalo dalším zástupcům Plzeňského kraje, družstvu ze stanice Košutka v Plzni. Nejlepší z domácích týmu pak bylo na třetí příčce družstvo směny A ze stanice Karlovy Vary. V hodnocení rozhodčích si nejlépe vedli hosté z Prahy. Protože ale jejich výsledek se nezapočítával, odnesli si pouze cenu za účast.

Při soutěži mělo každé družstvo připravený jiný scénář. „Tedy pro každé družstvo byly jinak připravené vraky aut, některé ležely na střeše, jiné na boku, další družstva měla například i dvě auta na sobě. Každé družstvo zachraňovalo jednoho figuranta, který dostal od rozhodčích jasné pokyny, jak se má chovat. Tedy zda je při vědomí, na jaké poranění si stěžuje, zda si něco vůbec pamatuje. I podle toho musí hasiči při záchraně postupovat,“ popsala soutěž krajská mluvčí hasičů Alena Marešová. Doplnila, že rozhodčí pak hodnotili taktiku zásahu, způsob použití vyprošťovacích nástrojů, předlékařskou péči, ale i komunikaci zasahujících hasičů mezi sebou či s operačním střediskem. Vše museli stihnout v limitu 20 minut.

I když je sušické družstvo na soutěžích dlouhodobě úspěšné, neskrýval jeho velitel Bohumír Bucifal ml. radost z úspěchu. „Jsme samozřejmě nadšeni, i proto, že jsme v našich řadách poprvé měli nového člena, záchranáře Michala Zemana,“ řekl Deníku Bucifal, podle něhož se družstvo na vyprošťování osob z vozidel zaměřuje už roky. „Pořád nám vozí vraky a trénujeme, co to jde. Používáme to samozřejmě nejen na soutěžích, kam jsme pravidelně zváni, protože patříme mezi deset nejlepších družstev v republice, ale samozřejmě i při zásazích. Ostatně právě proto to děláme, abychom měli praxi, když přijedeme k dopravní nehodě a musíme někoho vyprošťovat. To je totiž velmi náročné,“ dodal Bucifal.