„Výtěžek je určen pro domov pro seniory ve Václavské ulici, plánujeme za něj koupit polohovací křesla," upřesnila ředitelka Oblastní charity Klatovy Marie Malkusová. Klatovskou charitu podporuje tamní Rotary Club už dlouhodobě a kromě charitativní činnosti se soustřeďuje hlavně na práci s mládeží. Kromě krátkodobých výměnných studentských pobytů ve spolupráci s Rotary Clubem Cham organizuje od tohoto školního roku klatovský Rotary Club také dlouhodobé, roční výměnné pobyty.

„Letos už jsme mohli na reprezentačním večeru představit dvě zahraniční studentky klatovského gymnázia, jednu z Argentiny a jednu ze Spojených států, z Colorada. Naopak naše dvě studentky teď studují rok v zahraničí, jedna na Tchaj-wanu a jedna ve Spojených státech, v Severní Karolíně. Pro školní rok 2017/2018 už máme připravené tři studentky, které půjdou na rok do zahraničí, k nám zase tři studenti za zahraničí přijdou," uvedl prezident klatovského Rotary Clubu Vladimír Růžička.

Pro výměnné studentské pobyty je mezinárodním ústředím Rotary International certifikováno zhruba pětadvacet zemí, mimo jiné Spojené státy americké a Kanada, většina Jižní Ameriky, Indie, Tchaj-wan nebo Austrálie. „Pro příští školní rok už studenty vybrané máme, ale pro školní rok 2018/19 očekáváme další zájemce a zájemkyně, kteří mohou Rotary Club Klatovy kdykoliv kontaktovat. Podmínkami jsou pouze samostatnost, výborná angličtina a věk od patnácti do osmnácti let. A přivítáme velmi rádi i nové členy, scházíme se každou středu od 19 hodin v klatovském hotelu Ennius," pozval Růžička.