Do Parlamentu za Klatovsko kandidují starostové, místostarostové, učitelé, ale i další zástupci regionu. Zatímco v roce 2010 se ucházelo o křeslo ve sněmovně 25 kandidátů z Klatovska, nyní jich je 38. O tom, kdo z nynějších uchazečů získá poslanecké křeslo, rozhodnou voliči dnes 25. a zítra 26. října.

Voliči, kteří se vydají volit své zástupce do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, půjdou volit do tradičních volebních místností.

„Žádné netradiční volební místnosti tu mít nebudeme. Všechny jsou jako vždy ve školách, školkách, klubovnách hasičů nebo klubovnách osad či v bývalém klášteře. V autobusových zastávkách a podobně se u nás snad nikdy nevolilo," informoval Milan Jarošík z Městského úřadu v Klatovech.

Netradiční místnosti nebudou mít ani na Kašperskohorsku, Nýrsku, Plánicku či Sušicku. Do stavební buňky, jako v předchozích volbách, nepůjdou už volit ani občané Radkovic u Měčína. Na ně bude čekat volební místnost v nově vybudované společenské místnosti v hasičské zbrojnici, kterou tam postavilo město Měčín. „Snad jediným tak trochu neobvyklým místem, kde se budou konat volby, je klubovna tenisového klubu na předměstí Horažďovic," uvedla pracovnice Městského úřadu v Horažďovicích Alena Čáňová.

Na začátek voleb čekalo v pátek v Domově pro seniory v Klatovech asi deset lidí, mezi nimi i osmdesátiletá Anežka Růžičková. „Já chodím všude včas, tak jsem včas i u voleb. Dneska jsem se spletla a přišla jsem v jednu hodinu," přiznala Růžičková.

První voliči byli v pátek před volební místností č. 12 v Klatovech v bývalém jezuitském klášteře už 15 minut před 14. hodinou. Jako první tam odvolil jako každé volby Oskar Čmerda z Klatov. Během prvních patnácti minut odvolilo v této volební místnosti zhruba 25 voličů. Členové volební komise takový zájem hned na začátku voleb rozhodně nečekali.

Připravujeme další volební zpravodajství z ostatních míst Klatovska