„Šlo již o druhý vánoční jarmark pořádaný naší školou. Výtěžek z něj věnujeme Nikolce Tržové, která je nemocná. Přičiněním našich dětí, jejich rodičů a učitelského sboru byly zhotoveny a následně prodávány výrobky všeho druhu. K dobré náladě přispělo vystoupení pěveckých sborů naší školy a divadelní představení,“ uvedla učitelka Naděžda Šišková.

Všem příchozím bylo v rámci akce a prohlídky školy nabízeno občerstvení ve formě kávy, čaje a laskomin, které připravili nejen žáci, rodiče a zaměstnanci naší školy. „Rádi bychom také poděkovali sponzorům, kteří naši akci podpořili, ať už občerstvením nebo svými produkty,“ poznamenala Šišková.

Návštěvníci byli z velikosti jarmarku překvapeni. „Čekala jsem, že zde bude jednat dvě chody se stoly, ale že bude plná škola, to byl šok. Děti tady toho mají spoustu, člověk neví co si vybrat. Nejraději bych koupila všude něco, abych neurazila, ale nevím, co bych s tím pak dělala, mají to krásné,“ řekla nakupující Marie Houbová.

O tom, že lidé nakupovali dostatečně, svědčí i výše výtěžku, který pomůže Nikolce, která od narození trpí autismem a vadou mozku. „S malým předstihem můžeme konstatovat, že snaha všech zainteresovaných na vánočním jarmarku přinesla své ovoce v podobě vyššího výdělku, než v jaký jsme všichni doufali, v hrubém součtu je to cca 50 tisíc korun.

Horsefeathers Iron Jam v Železné Rudě 2017.
OBRAZEM: Jezdci létali v Železné Rudě opět vzduchem