Závodníci odstartovali v pravé poledne z vrcholu Pancíře a zamířili do Železné Rudy. Sjíždět mohli na čemkoliv, pouze bez využití motoru nebo zvířecí síly. V cíli pod belvederskou sjezdovkou byl nejrychlejší Ondřej Kocum. „Jelo se mi výborně, poprvé je sníh, takže to bylo ideální. Radost z vítězství je neskutečná," smál se v cíli vítěz.

Po něm následoval borec na snowboardu, pak několik sjezdařů na běžkách a na závěr čtyřčlenný prášilský tým, který se loni předvedl se čtyřbobem à la „Kokosy na sněhu", na speciálně vyrobeném „létajícím koberci". „Loni to bylo lepší v tom, že bylo sucho. Ale asi jsme ten sníh přivolávali tak intenzivně, že nás to předběhlo. Nebyli jsme na sníh úplně připraveni, ale myslím, že jsme to zvládli. Kolegové na lyžích byli samozřejmě rychlejší, ale zase to neměli tak těžké jako my, řekl bych, že jsme morální vítězové," zhodnotil výkon týmu jeho mluvčí Tomáš Zelenka.

„Letos to vypadá, že paní Zimu jsme skutečně přivolali. Poprvé za šest let se jelo na sněhu a dokonce poprvé za devět let byl na Martina sníh. Martin na bílém koni přijel včas a teď uvidíme, jaká bude sezona. Doufám, že konečně po třech špatných letech bude dobrá pro všechny vlekaře, lanovkáře, provozovatele na hotelích a penzionech i pro Horskou službu," uzavřel náčelník Horské služby Šumava Michal Janďura.

David Kojan