Nové prostory vznikly v částečně nevyužité budově základní školy, která byla postavena v roce 2000 pro více než dvojnásobný počet žáků než nynějších cca 160.

„Jsem rád, že zastupitelstvo stěhování schválilo. Toto rozhodnutí se dlouho odkládalo, stále se čekalo, jestli bude více dětí, ale více dětí už zřejmě nebude. A vzhledem k tomu, že dosavadní školka už dosloužila, je čtyřicet let stará, a prostory v základní škole byly trvale nevyužity, bylo přestěhování nasnadě,“ konstatoval železnorudský starosta Michal Šnebergr s tím, že celkové náklady překročily deset milionů korun. „Součástí byl i nákup nového vybavení, opravovali jsme rovněž školní jídelnu,“ vysvětlil Šnebergr.

V budově školy vznikly pro potřeby mateřské školy dvě třídy. „V jedné třídě je 26 dětí, ve druhé 24 a od ledna jich bude 28. A jsme tu spokojeni. Vše je nové a pěkné, doufáme, že se dětem bude v nové školce líbit,“ řekl Deníku vedoucí učitelka železnorudské školky Marta Windsor.

Podle ředitele školy Ctirada Drahoráda přinese sestěhování do jedné budovy úsporu provozních nákladů. „A hlavně děti budou chodit do moderního zařízení, celá organizace je nyní pod jednou střechou, vaří se v jedné kuchyni, pohromadě je i učitelský sbor. Beru to jako velké plus pro školství v Železné Rudě,“ zhodnotil Drahorád.