Na závodníky čekalo 111 metrů plavání, 11 kilometrů na kole po trase, kterou pořadatel avizoval jako rovinatou, a která vedla kolem Chlistova, a na závěr čekal na všechny kilometrový běh. „Mezi každou disciplínou je povinné občerstvení v podobě jednoho piva a protože běh je náročný, tak i v polovině běhu je přidáno pivo. Muži museli vypít velké pivo, ženy malé a pro nezletilé bylo připraveno nealkoholické pivo," informovala za pořadatele Olga Doupovcová. Rovinatá trať byl pořadatelský vtípek, na jezdce čekalo náročné převýšení na Hradiště a několik prudkých sjezdů.

Nápad na uspořádání triatlonu se zrodil v hospodě. „Máme tady sportovní klub SK Chlistov. Jeho členové se vzájemně hecovali, protože někteří hrají fotbal, jiní jezdí na kole. Proto jsme vymysleli závod, který bude mít více disciplín," řekla Deníku Doupovcová.

Závod se líbil divákům i závodníkům. „Jezdím sem asi třetím rokem, jednou byla strašná zima, měla jsem bundu, a i přes ni jsem cítila chlad. Obdivovala jsem hlavně plavce. Letos je pěkné počasí, jsem zvědavá, za jak dlouho „kluci" dokončí závod," uvedla jedna z divaček Martina Jiříková z Klatovska.

Závodníci se s tratí popasovali vcelku bez obtíží. „Závod se mi strašně líbil. Pořadatelé si zaslouží jedničku s hvězdičkou a i počasí jim nakonec vyšlo. Plavání bylo vcelku v pohodě, kolo bylo trochu horší. Trasa vedla převážně do kopce a místy byly i ošklivé sjezdy, kde si člověk musel dát opravdu pozor. Běh byl v pohodě, možná bych i uvítala, aby byl delší. Ceny byly taky krásné a po závodě bylo postaráno i o zábavu, kterou jsme si, myslím, všichni užili," zhodnotila závod Martina Jandová. Poprvé se závodu účastnil Jiří Touš. „Musím říct, že to bylo naprosto skvělé, jel jsem prvně a pořadatelé to měli perfektně připravené. Na plavání vysvitlo sluníčko, takže člověk poměrně rychle oschl, zima určitě nebyla. Kolo bylo příjemným překvapením, protože většina trasy vedla v terénu. Pivko po kole bylo perfektní osvěžení a běh už byla hračka. Když to shrnu, tak za 250 korun dostat čtyři pivka, kuře a za umístění lahev vína, je dobrý výsledek," dodal Touš.

Mezi muži patřilo prvenství Martinu Sládkovi, který triatlon zvládl za 52 minut a 14 vteřin. Druhý byl Jakub Sýkora a třetí Vítězslav Šklebený. Nejrychlejší ženou byla Pavla Brůhová v čase jedna hodina, sedm minut a pět vteřin. Druhá byla Martina Jandová a třetí Jana Vojáková.