„Naším přáním je, aby se rozsvěcování stromku stalo opravdovou tradicí. Je to příležitost se sejít, chvíli postát a povšimnout si, že okolo nás stojí další lidé, kteří třeba čekají na vzájemné pozdravení a úsměv. Je to radost, že po roce se můžeme zase sejít a společně si vychutnat voňavou atmosféru Vánoc.
Pozorovali jsme naše šikovné děti, které měly pro nás nachystaný dárek v podobě říkanek a koled. Také členky pěveckého souboru z Poříčí přijely, aby nás potěšily vánočními písněmi. Společně jsme si také zazpívali koledy," sdělila kronikářka obce Pačejov Božena Behenská.

Od rozsvíceného stromku se rozezněly návsí fanfáry a vánoční koledy, bylo to díky trubačům Vonáškovi a Slunkovi. O rozsvícení stromku a nasvícení kostela se postaral starosta Pačejova Vladimír Smolík. Všechny doprovodné programy zhlédla plná náves lidí z obce i okolí. „V dnešní hektické době je to vzácné, ale krásné. Jako překvapení zakončil celou akci ohňostroj. Děkuji všem, kdo pomohl, abychom si mohli do svých domovů odnášet příjemný zážitek z adventního rozjímání," dodala Behenská.