Čtenáři Klatovského deníku navrhli jméno pro nové pivo uvařené v Minipivovaru Stará škola v Chudenicích. To bylo ve středu odpoledne nakonec slavnostně pokřtěno na Hopkirk.

„Nápad, aby čtenáři Deníku vymysleli jméno pro nové pivo z Chudenic, vzešel na jaře letošního roku. Realizoval se ale až v létě, kdy v pivovaru Stará škola uvařili nové pivo. Čtenáři během července a srpna posílali do naší redakce návrhy a majitelé pivovaru si z nich pak vybrali. Podmínkou bylo, že nový název musí být, stejně jako ve všech předešlých případech, v duchařském stylu," informovala zástupkyně šefredaktora Klatovského deníku Jitka Kilbergerová.
V redakci se sešlo 55 návrhů a v pivovaře si pro novou 15stupňovou IPU vybrali název Hopkirk. Tento název navrhli hned dva čtenáři – Václav Bouberle z Klatov a Jan Pokorný z Klatov, kteří za to od pivovaru i Deníku dostali malé dárky a účastnický certifikát.

Slavnostní křest se uskutečnil přímo v pivovaře za účasti vítězů, spolumajitele Minipivovaru a restaurace Stará škola v Chudenicích Pavla Štulce, obou autorů vítězného návrhu a zástupců redakce.

Po malé exkurzi přímo ve varně následovala ochutnávka nového piva a jeho křest. Tím bylo společné „přiťuknutí" si půllitry s čerstvě načepovaným Hopkirkem.

„Hopkirk je silnější, 15stupňové, hodně chmelené, svrchně kvašené pivo, vařené infuzním způsobem. Ovocnou citrusovou chuť pivu dodávají použité americké chmele," popsal nové pivo sládek Jan Ilgner.

Oba kmotři a autoři vítezného návrhu měli ze svého vítězství radost. K pivu totiž mají oba vřelý vztah. Václav Bouberle z Klatov má lásku k pivu přímo v krvi.

„Můj pradědeček měl hospodu ve Strážově a tam v hospodě se narodila i moje maminka," říká šťastný vítěz. Také Jan Pokorný má pivo rád, a dokonce je sběratelem pivních tácků. Oba navrhovatelé názvu Hopkirk se inspirovali slavným anglickým seriálem.

„Bylo pro mě překvapení, že jsem vyhrál," netajil se Pokorný. Václav Bouberle si však myslel, že tento název napadne více navrhovatelů. Seriál s tajemným podkresem byl totiž svého času velmi populární.

„S výběrem názvu jsme žádný problém a nebo bezesné noci nad kuponky s názvy neměli. Hopkirk byla jasná volba. Ale bylo opravdu z čeho vybírat. Některé názvy však byly chráněny autorskými právy a nebo již existují. Ale namátkou vyberu pár perliček z došlých návrhů jako Prduch, Ovoduch, Abbé a podobně. Hopkirk je v pořadí sedmým druhem piva uvařeným v našem pivovaru," dodal Štulc.