Městské koupaliště nenabízí v letošní sezoně jen možnost ke koupání a opalování, ale připraveny jsou také novinky pro sportovní vyžití. Malé děti se dočkají hřiště příští rok.

„Jde o rozšíření sportovní nabídky. Kromě plážového volejbalu tam lidé mají možnost si zahrát stolní tenis, vybudovali jsme hřiště na badminton a petanque. Milovníkům vodních sportů udělá radost vodní fotbal, který se hraje v nafukovacím bazénu lehce napuštěném vodou. Hráčů v něm smí být maximálně šest. Provoz na všech atrakcích se řídí provozním řádem. Vstup do sportovního areálu je stejný jako na koupaliště,“ sdělil správce koupaliště Karol Žák.

Pro petanque bude platit výjimka. „Chtěli bychom, aby hřiště pro petanque bylo v provozu celý rok. Jde o sport, který se nechá hrát i na jaře, na podzim, takže by byla škoda, aby sem byl přístup jen v létě. Asi by to fungovalo tak, že by si lidé zakoupili vstupenku v krytém bazénu a pak by si mohli jít zahrát,“ dodal Žák.

Největší úspěch u dětí měl vodní fotbal. „Je to super, moc se nám to líbí. Největší sranda je, jak to hrozně klouže. Ale je to skvělá zábava. Určitě je dobře, že je tady něco nového, že se nemusíme jen koupat, ale i se vyřádíme,“ řekla Valerie Trefancová.

„No, je to bomba. Když se chci rozběhnout a kopnout, tak mi podjedou nohy a jsem na zemi. Je to mnohem větší legrace než klasický fotbal. Určitě sem budu chodit s kamarády často,“ prozradil David Kotrba.

Koupaliště čekají novinky i v dalších letech. „Letos už jsme se z peněz skoro vydali za vybudování nového sportovního areálu, ale plány na rozšiřování máme i do dalších let. V příštím roce bychom chtěli udělat v areálu dětské hřiště, protože to tam hodně schází. Menší děti tam nemají moc možností, kde si hrát, ale bohužel už na to letos peníze nezbyly,“ řekl ředitel Technických služeb města Klatov Peter Pošefka.