„Jóóóó, vyhráli jsme,“ radovala se Kačenka Jandová se svým tatínkem Zdeňkem Jandou, kteří vyhráli závod na duo ski a v cíli padli vyčerpáním. Uspěli v jedné z disciplín zábavného programu, který byl připraven o víkendu pro malé i velké lyžaře na Špičáku. „Milka Funpark“, se už potřetí rozjíždí na českých a slovenských horách Milka.


„Celý program je postavený tak, aby děti měly nějakou zážitkovou zkušenost a zábavnou formou se seznámily s produktem. Rozdáváme zde horkou čokoládu, teplou kávu, vitamínový nápoj, aby se občerstvily. Aktivity, které zde nabízíme, jsou lehce sportovního charakteru, například skládačky, přetahovaná, duo ski a tak dále. Máme zde i tetris, takové jako by 3D puzzle, na němž je Šárka Záhrobská. Letos se zapojila do projektu na ochranu a oživení horských luk a proto jsou zde všude hořce, protože si Šárka vybrala jako svoji kmenovou květinu hořec. Možnost je zde se také naučit na snowboardu. Během 45 minut dáme dětem základní lekci snowboardingu, snowboardy jsou zde k zapůjčení společně s chrániči,“ řekl Petr Kosatík, který měl na starost technickou stránku a stavbu produkce.


Na akci nechyběla ani zóna, ve které si bylo možné odpočinout, lehnout do pohodlných fialových lehátek, dát si horkou čokoládu nebo kávu a relaxovat. Dalším lákadlem byla kravička Milka, která chodila mezi stanovišti soutěží a bylo možné se s ní nechat vyfotit.


„Mně se tady nejvíc líbí ta velká fialová kravička, která tady chodí. Maminka mě s ní vyfotila na památku. Zatím jsem vyzkoušela jen koulomet, ale nic se mi nepovedlo shodit,“ smutnila Janička Pochoutková.


„Je to super. My sem jezdíme každý víkend, protože jsme odsud, ale tohle je hezké zpestření,“ řekl Janda. Kačenka si to tam také užívala. „Mně se to tady moc líbí. Nejlepší jsou tady ty hry, byla jsem na přetahování a tam jsem taky vyhrála,“ prozradila.


U koulometu jsme zastihli Jana Řezníčka, který sestřelil dvě plechovky. „Je to paráda, určitě tady projdu všechny soutěže, je to sranda. Byl jsem na koulometu, na duo ski a na přetahované, vyhrál jsem kšiltovku a nějaké čokolády,“ pochlubil se Řezníček.