Klub přátel zdravého pohybu a erotické svěžesti Podmokly společně se Sdružením pro obnovu rozhledny na Sedle tam pořádaly 28. ročník silvestrovského pochodu s názvem Na Sedlo za Kelty.

„Již třetím rokem máme změnu a začali jsme keltský punč vařit už na startu v Podmoklech, kde pochod vznikl. Je to i z toho důvodu, že na Sedle nechceme dělat oheň a žádnou komerci v souvislosti s rozhlednou i kvůli majitelům pozemků, kteří si to nepřejí," uvedl organizátor a předseda Sdružení pro obnovu rozhledny na Sedle Petr Pavlíček.

Lákají je hody

Na Sedle se sejdou stovky lidí. Někteří kvůli tomu, aby se dobře najedli. „Na Sedlo se chodí už spoustu let. Někdy se tam sešlo třeba padesát lidí, když bylo špatné počasí, ale v posledních deseti letech se tam na Silvestra sejde minimálně pět set šest set lidí. Několikátým rokem tam funguje i penzion, kde se pořádají vepřové hody a ty lidi také lákají. Někteří tam dokonce jezdí jen kvůli nim, vezmou auta a jedou se tam najíst a na rozhlednu ani nejdou," uvedl Pavlíček.

Tajný recept

Pro organizátory je to silvestrovský relax. „Nedílnou součástí je keltský punč, protože je to jako vzpomínka na Kelty, kteří tady na Sedle bydleli, a protože to byl pochod za Kelty, tak jsme si vymysleli keltský punč. Recept je jednoduchý, červené víno, to Keltové znali, ještěří ocásky, vývar z netopýřích křídel a nějaké rozinky a je hotovo," prozradil další z organizátorů Václav Kotál.

Svoji premiéru měl na pochodu Aleš Novotný z Klatov, který má konec roku akční. „Jsem tady poprvé. Přečetl jsem si o této akci v novinách, a tak mě to nalákalo a jsem tady. Minulý týden jsem byl na splutí Otavy a dnes se chystám ještě na sjezd na Šance. Na pochod se těším, i když už jsem na Sedle byl, ale to jsem šel z Albrechtic, z Podmokel jdu poprvé," řekl Deníku Novotný.

Pochod měl i tradiční mezinárodní účast. „Je tady hezky. Na Sedlo chodím už třináct let a moc se mi tady líbí," uvedl Klaus Kattner z Mnichova, který má v Podmoklech chalupu.