„Naším cílem je, aby se v Klatovech něco dělo, aby mladí lidé měli festival přímo v jejich městě. Tady se podobný studentský festival nekoná. Tradice už zde pár let je a my se v ní snažíme pokračovat, aby nezanikla,“ uvedla za organizační tým Johanna Holá.

Majáles zahájil průvod, ale ten studenti zcela zazdili a účastníků byly necelé dvě desítky včetně organizátorů. „Průvod by hodně malý, ale čekali jsme to, protože byl odpoledne a bylo horko. Kdyby se konal místo školy, tak je jasné, že by šlo spoustu lidí. Mrzí nás to, protože se snažíme něco udělat, ale nikoho k něčemu nutit nemůžeme,“ posteskla si Holá.

Program ale dále pokračoval ve Vrchlického sadech, kde se během odpoledne a večera vystřídalo šest kapel. Tam už byla účast nejen studentů mnohem vyšší. Výběr místa si diváci pochvalovali. „Je fajn, že se to udělalo tady, dá se tady v pohodě sednout do trávy a poslouchat. Celkově se mi majáles líbí, je dobře, že se pořádá,“ řekl jeden ze studentů Jan Matouš, který přiznal, že na průvod nešel, protože měl trénink.

Uspořádat majáles stálo organizátory hodně sil. „Je za tím dost práce. Ještě ke všemu jsme začali pozdě, až v březnu. Takováto akce se musí dělat alespoň od září. Takže jsme tomu museli s celým týmem věnovat více času. Jsem jim všem hodně vděčná, protože hodně makali a bylo to super,“ uzavřela Holá.