Rotary klub Klatovy je součástí Rotary International, jedné z nejstarších společenských organizací ve světě, která vznikla v roce 1905 v Chicagu ve Spojených státech amerických. V České republice se jeho novodobá historie začala psát po revoluci. Klatovský Rotary klub existuje 19 let.

Společenský večer, který se konal za účasti starosty Klatov Rudolfa Salvetra, se letos konal také podevatenácté. „Jsem rád, že rotariáni působí v našem městě. Že působí a pomáhají v Klatovech. A na rozdíl od některých, kteří si z pomoci udělali dobrý byznys, pomáhají nezištně. Bohužel, každodenní realita nás utvrzuje v tom, že zařízení typu Klokánek potřebujeme," řekl Salvetr v úvodní řeči.

Rotariánů je v Klatovech 21. „U nás to nefunguje tak, že vyplníte přihlášku a jste členem. Nováčka musí přivést člen klubu a ostatní členové musejí jeho členství schválit," dal nahlédnout do zákulisí prezident klubu Josef Rubáš.

Večera se účastnila i ředitelka Klokánku Alena Jandová. „Jsem ráda, že se rotariáni rozhodli nám pomoci. Patří jim za to velký dík. Výtěžek večera použijeme na mimoškolní aktivity pro děti," řekla Deníku Jandová. „S rotariány spolupracujeme dlouhodobě, je fantastické, že tady jsou a že na Klatovsku pomáhají," dodala.

„Potěšilo mne, kolik významných lidí z regionu přišlo. Je nás tady jistě 120. Klatovští rotariáni mají momentálně jako hlavní projekt organizaci výměnných pobytů studentů. Princip je takový, že vyšleme naše studenty do zahraničí a na oplátku u nás hostíme studenty ze zahraničí. Sluší se zdůraznit, že to není určeno pouze pro děti rotariánů. Každoročně také chodíme spolu s kolegy z Německa na vrch Ostrý. Chodíme podobnou trasou, jakou převáděl lidi, kteří se rozhodli utéci od tehdejšího režimu, František Wiendl," informoval Rubáš.
Večer doprovodilo vystoupení taneční skupiny Modern. Zlatým hřebem večera bylo vystoupení zpěvačky Yvetty Blanarovičové, která si publikum získala svou bezprostředností. „Zpívat budu načisto, nestihli jsme udělat zvukovou zkoušku. S několika dalšími umělci jsme se dohodli, že budeme vystupovat pouze a zásadně živě. Takže lidé možná uslyší zvuky, které tam nepatří. Ale nemusejí se z toho hroutit, to za ně zvládnu se zvukařem já," řekla před vystoupením zpěvačka.