Hned u vstupu byly dámy obdarovány karafiáty. Bohatý kulturní program nabídl vystoupení žáků mateřské a základní školy. Ti si připravili pěvecké vystoupení a divadlo, pomyslnou třešničkou na dortu byla pak sólová hudební vystoupení na kytaru, klavír a dudy. Akce se těšila nebývalému zájmu, na setkání dorazilo na stovku pozvaných důchodců z Velhartic, Stojanovic, Chotěšova, Nemilkova a Hor Matky Boží. Deník u toho nemohl chybět.

„Srdečně vás vítám na dnešní akci. Jsem ráda, že se po takových letech koná setkání starších občanů naší střediskové obce, takže vám moc děkuji, že jste nepodlehli panice ani nemocem a že jste se v takovém hojném počtu dostavili. Myslím, že program bude bohatý a že se určitě pobavíte a strávíte příjemné, ještě zimní odpoledne, kde vystoupí vaše děti, vnoučata, pravnoučata a také sólisté, kteří už opravdu něco umí. Chtěla bych poděkovat nejenom vám, ale všem organizátorům, kteří s akcí pomáhali, protože není v silách jednotlivce takovou akci dát dohromady," řekla na úvod hlavní iniciátorka a organizátorka Marie Musiolová, která pracuje v obecním zastupitelstvu.
Setkání zahájil starosta obce Pavel Prosr, který poděkoval občanům za to, co pro obec ve svém životě udělali a popřál hlavně zdraví do dalších let. Organizátoři připravili pestrý program. „Účinkujících je spousta, protože tady máme výborné malé i větší umělce. Na začátku vystoupily děti z mateřské školy pod vedením učitelky Anny Kopačkové. Po nich vystoupil pěvecký sbor pod vedením učitelky Marie Volfové a pak přišlo na řadu divadelní představení O Sněhurce, které zahráli žáci šesté třídy základní školy pod vedením učitelky Kovářové," popsala Deníku Marie Musiolová. Zcela zaplněný sál kulturního domu každého účinkujícího odměnil bouřlivým potleskem. O přestávce všichni důchodci dostali zdarma malé občerstvení. Potom přišel na řadu zlatý hřeb sobotního odpoledne a tím bylo vystoupení větších umělců, což jsou již renomovaní sólisté. Na pódium vstoupil mladý kytarový virtuóz a za pár minut si svým brilantním výkonem osazenstvo sálu doslova omotal kolem prstu. „Oslovila jsem Martina Cábu, studenta 3. ročníku konzervatoře, kterého doprovodila na housle Katka Matoušová, studentka konzervatoře. V dalším bloku vystoupil Vašík Volf, který je výborný klavírista, a na závěr zahrálo sourozenecké duo Bára a Vašík Volfovi na dudy. Co říkám na návštěvnost? Je plný sál. Přišlo 99 pozvaných lidí, což je úžasné, a s nimi doprovod. Lidé tleskali, co jim síly stačily," dodala s úsměvem Marie Musiolová.

Ze setkání důchodců byli nadšení všichni návštěvníci. „Napište tam, že to bylo ohromné. Z dnešního setkání budu odcházet s těmi nejkrásnějšími pocity. Program nádherný, ohromný, profesionální, zkrátka veliká spokojenost. Nedá se vybrat, co se mi líbilo víc. Určitě ohromně oceňuji kytarového virtuóza Martina Cábu a také velhartické dudáky, sourozence Barunku a Vašíka Volfovi. Klobouk dolů, prostě něco ohromného, krásného. Přivedlo mě to až k slzám," zhodnotila Růžena Vanková z Nemilkova, která si ještě na závěr se svými kolegyněmi vychutnávala hudbu k poslechu a tanci, vystoupení pana Hajšmana, který všechny přítomné obveseloval svými krásnými melodiemi.

Hana Sádlíková

Celostránkovou reportáž ze setkání důchodců si můžete přečíst ve středu 11. března v Klatovském deníku v příloze Týdeník Klatovska.