Téměř jedenapůlnásobek ročního rozpočtu investovala obec Myslovice do nového obecního úřadu v nástavbě nad tamním hostincem, který patří obci.

„Současný obecní úřad je z hygienického hlediska nevyhovující, například tam vůbec není záchod, musí se chodit do hostince, takže by to obec do budoucna stejně musela nějak řešit. Navíc, když jsme se rozhodli, že koupíme objekt hostince, jsme starý obecní úřad, který byl v dezolátním stavu, prodali. V nových prostorách bude veškeré zázemí, archiv, knihovna, kancelář a zasedací místnost, chybět nebude ani kuchyňka a samozřejmě toalety,“ vysvětlil myslovický starosta Zdeněk Strnad. Nový obecní úřad má samozřejmě také bezbarierový přístup.

Celkové náklady dosáhly zhruba tří milionů korun, z toho 1,8 milionu pokryje dotace ze Státního zemědělského intervenčního fondu prostřednictvím Místní akční skupiny Pošumaví. Spoluúčast obce, jejíž roční rozpočet se pohybuje kolem 850 tisíc korun, činí tedy cca 1,2 milionu.

„Pro obec naší velikosti je to samozřejmě hodně velká akce, vlastně největší od roku 1991, kdy jsme se osamostatnili od Bolešin. Stavba trvala půl roku, na jaře nás bohužel trochu zdrželo počasí. Jsem rád, že se nám podařilo sehnat peníze a nový úřad postavit,“ dodal starosta.

Při čtvrtečním slavnostním otevření si nové, zatím nezařízené, prostory obecního úřadu prohlédla i myslovická občanka Marie Kaiserová. „Moc se mi líbí, hlavně aby to fungovalo, aby se nám tu dobře vedlo,“ zhodnotila novostavbu.