Tunel Blanka, Sladké mámení, Bratři v triku, Kachny na svatební cestě u bramborového moře, Myslívská dvojčata nebo Myslívský rybník. To je jen minimum názvů originálních jídel, nad kterými se sbíhaly sliny stovkám návštěvníků v kulturním domě v Myslívě. Konal se tam již 24. ročník gastronomické výstavy a soutěže Ex Myslív.

„Tato akce má v Myslívě obrovskou tradici, která sahá zhruba až do roku 1975. Začala tak, že několik mužů se při pivě dohadovalo, kdo má lepší okurky. Slovo dalo slovo a přinesli do hospody výrobky svých žen. To byl základní kámen výstavy. Napřesrok už byla rozšířena o zavařeniny a bábovky. Pro velký zájem vystavovatelů i návštěvníků se následující rok výstava musela přesunout už do větších prostor v kulturním domě a začalo se soutěžit v několika kategoriích," seznámila s historií soutěže starostka obce Marie Pícková.

Letošními soutěžními kategoriemi jsou drůbež, vepřové maso, zvěřina, ryby a králíci, cukrářské výrobky, medové pečivo a studená kuchyně. V minulých letech se vystavovalo i ovoce, zelenina a zavařeniny, ale pro nedostatečný počet exponátů byla tato kategorie zrušena, poznamenala Pícková.

V 90. letech se soutěž Ex Myslív přestala pořádat, ale jelikož o to byl ze strany občanů velký zájem, byla tradice obnovena. Od roku 1995 se koná pravidelně jednou za dva roky, protože pořádání akce je velmi náročné.

Letošní ročník byl velmi úspěšný. Návštěvníci, kteří doslova zaplnili kulturní dům, si mohli prohlédnout okolo 140 výrobků. „Poslední tři ročníky jsme ozvláštnili akci doprovodnou výstavou. Dříve tam bývaly například bábovky, nyní to byly štrúdle s podtitulem Štrúdle stokrát jinak. Sešlo se nám jich přibližně 40," sdělila Pícková.

Jednou z vystavujících byla Alena Němcová z Myslíva. „Do soutěže jsem přinesla Pochoutku pro Sněhurku. Jde o dort ve tvaru košíku plněný vanilkovým krémem a na něm jsou různobarevná jablka," popsala Němcová s tím, že na tomto dortu pracovala celý jeden den.
„Je to pěkná akce. Stmeluje lidi dohromady, proto je dobře, že se na vesnici pořádají takové akce. Jsme rádi, že se to tady pořádá, i když ob jeden rok. Vždy to stojí za to, schází se zde hodně lidí," pokračovala Němcová.

S návštěvností byla spokojena i starostka. „Je to úžasné. Chodí sem lidé z obce i vzdálenějšího okolí, protože je tato soutěž už vyhlášená. Za to ale patří velký dík všem, kteří se na této akci podílejí, bez nich by pořádat nešla," dodala na závěr Pícková a slíbila, že v této tradici hodlají nadále pokračovat.

Vítězové

Kategorie drůbež
autor: Farma Loužná, název: Julius Loužňák

Kategorie vepřové maso
Marie Dajčová – Prasátka na zelené louce

Kategorie zvěřina
Jaroslav Ticháček – Kančí hřbet

Kategorie ryby a králíci
Jana Pitulová – Bob a Bobek

Kategorie studená kuchyně
Mirka Fleisigová – paštika s husími játry

Kategorie cukrářské výrobky
Ivana Havlíková – Myslívský rybolov

Kategorie medové pečivo
Michaela Vejvančická – Vánoční romance

Kategorie nejzajímavější závin
Jana Vopalecká – Zlaté srdce